2021-09-24

2 dobre powody, by zacząć certyfikowaną, ekologiczną uprawę


Oferujesz zdrowy, bezpieczny produkt

Dzięki wymaganiom procesu certyfikacji, składniki produktu ekologicznego stanowią w 95% ekologiczne surowce. Dzięki trosce o jakościowy, czysty skład produktu masz pośredni wpływ na zdrowie konsumentów, którzy wybierają Twój produkt. Jakość żywności powstającej w produkcji masowej często pozostawia wiele do życzenia. Zastosowane w jej uprawie sztuczne nawozy – co udowodniono – mają również bezpośredni, często niekorzystny - wpływ na nasze organizmy. Uprawa ekologiczna to zatem również troska o to, by Twój klient dostawał wysokiej jakości produkt, bezpieczny zarówno dla niego jak i jego bliskich.

Produkty ekologiczne – jako produkty bez sztucznych, chemicznych dodatków – stanowią również wartościową pomoc dla osób chorych, np. na alergie pokarmowe, pozwalając im cieszyć się walorami naturalnej żywności. Ekologiczna produkcja, poza codziennym zajęciem może stanowić zatem również ważną misję, na drodze do upowszechnienia swoich walorów dla wszystkich, którym mogą być one potrzebne.

 

 

Dbasz o dobrostan naturalnego otoczenia

Ograniczając stosowanie sztucznych nawozów, uprawiając swoje produkty w harmonii z naturalnym środowiskiem pozwalasz mu na dłużej zachować swoje unikalne walory. Lokalna i świadoma uprawa, z zachowaniem zasad ekologicznego gospodarowania, pozwala m.in. zachować na dłużej jakość gleby na uprawianym obszarze, jak również ogranicza negatywny wpływ na lokalne ekosystemy. Twoja ziemia jest wartością, a jej nadmierna eksploatacja (a nawet degradacja) może stać się przyczyną finansowych strat, które - na pierwszy rzut oka – mogą nie być dostrzegalne.

 

 

Brak bioróżnorodności, sztuczne nawozy, degradacja ekosystemów zwierząt i roślin poprzez ekspansywność upraw – to wszystko wpływa negatywnie, również na Twoje, lokalne środowisko. Poprzez wzrost ekspansji upraw monokulturowych, mamy do czynienia z nieodwracalnymi przekształceniami na terenach wiejskich i w ich naturalnym otoczeniu. Jeśli zależy Ci, by pozostawić lokalne otoczenie w optymalnym stanie również dla kolejnych pokoleń, certyfikowana uprawa ekologiczna to gwarancja tego, iż Twoje produkty będą powstawać bez szkodliwej ingerencji w lokalne środowisko.

 


A oto wypowiedzi lokalnych rolników/producentów
żywności wysokiej jakości

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości
rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

Materiał w ramach kampanii pt.
„Produkty ekologiczne, regionalne i tradycyjne – a zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”

 

 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel./ fax: ( 0- 14) 66 53 737

 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”  
Materiał opracowany przez Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała
  Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach operacji: "Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich dzięki lokalnym producentom żywności wysokiej jakości"
Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl  

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić